زنجبیل
زنجبیل و خواص شگفت انگیز آن
تیر ۱۵, ۱۳۹۵
عفونت لثه
عفونت لثه و مراقبت و درمان آن
تیر ۲۰, ۱۳۹۵
Show all

 

یک لبخند زیبا می تواند بسیار جذاب باشد اما بعضی ها نمی خواهند برای درمان و نگه داری از دندان هایشان پول و زمان خرج کنند.

درمان هایی خانگی وجود دارد که برای داشتن دندان هایی سفید می توانند مفید باشند و بی خطر.

مسواک زدن و نخ دندان

خمیر دندان سطح دندان را به خوبی تمیز می کند. سفید کردن دندان ها هم به همین صورت است اما با جزییات بیشتر.

نح دندان باعث می شود که تمام باکتری ها و مواد غذایی باقی مانده بین دندان ها که باعث ایجاد پلاک می شوند و دندان ها را تیره تر نشان می دهند، پاک شوند.

دندانتان را چرب کنید!

این یک روش محبوب در طب آیورودا است که یک قاشق غذاخوری روغن (کنجد، نارگیل یا زیتون) را به مدت ۲۰ دقیقه در دهان قرقره می کنند و این کار باعث باکتری زدایی دهان می شود. تحقیقات اخیر نشان داده که روغن نارگیل از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند.

جوش شیرین برای داشتن دندان هایی سفید

جوش شیرین مانند یک اسکراب لکه ها را از روی دندان ها بر می دارد. خمیر دندان هایی که حاوی سدیم بی کربنات در سفیدی دندان ها نتیجه ی بهتری می دهند.

پس جوش شیرین در از بین بردن لکه های سطحی دندان بسیار موثر است.

سیب، آناناس، توت فرنگی

مالیک اسید در سیب باعث می شود که بزاق دهان بیشتر ترشح شود و اسیدها را از روی دندان پاک کند. خمیر دندان حاوی بروملین، ترکیبی که در آناناس یافت می شود، به داشتن دندان هایی سفید کمک می کند. توت فرنگی را هم از قلم نیاندازید. در استفاده از این میوه ها محتاط باشید؛ اسید سیتریک موجود در توت فرنگی می تواند باعث شکستن مینای دندان شود.

آّب اکسیژنه

این عامل سفید کننده در بسیاری از مواد شوینده ی خانگی است. این ماده در واقع رنگ دندان را تغییر می دهد. برای استفاده از این ماده ی سفید کننده می توان آن را از داروخانه ها تهیه کرد. باید توجه داشت که این ماده قبل از آن که دندان ها را سفید کند ممکن است لثه ها را تحریک کند.

سرکه ی سیب

این ماده ی خوراکی هم می تواند در سفید کردن دندان ها موثر باشد. قرقره کردن این ماده قبل از مسواک زدن می تواند باعث از بین بردن باکتری ها و پلاک های ایجاد شده روی دندان ها شود.

مراقب آنچه می خورید باشید!

مواد غذایی از جمله توت سیاه و نوشیدنی مانند قهوه، شراب قرمز و سودا می توانند در تیره کردن رنگ دندان ها نقش داشته باشند. اما لازم نیست برای داشتن دندان هایی سفید خود را از لذت خوردن این مواد محروم کنید فقط کافی است بعد از خوردنشان دهان و دندان های خود را به خوبی با آب بشویید.

منبع:

  1. natural ways to whiten your teeth .webmd. بازبینی شده در ۱۷ تیر ۱۳۹۵

 

جای تبلیغ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *