بیماری ویتیلیگو وراه های درمان آن
آبان ۱۰, ۱۳۹۴
بیماری ملاسما و راه های درمان آن
آبان ۱۳, ۱۳۹۴
Show all
تشخیص علایم حمله قلبی

شناخت علایم حمله قلبی و پاسخ سریع نسبت به این علایم اهمیت بسیاری دارد. اگر فرد دچار حمله قلبی تا رسیدن به بیمارستان زنده بماند، احتمال مرگ وی کاهش زیادی می یابد. شروع درمان برای باز کردن سرخرگ های مسدود شده کرونری قلب ظرف مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بعد از شروع علایم حمله قلبی (برای مثال درد قفسه سینه) موثرتر می باشد. اگر جریان خون به عضلات قلبی کاملا مسدود شود، آسیب دایمی عضلات قلبی در عرض ۲۰ دقیقه رخ می دهد. بنابراین پس از شروع علایم احتمالی حمله قلبی، روی هر دقیقه حساب کنید تا در حفظ جان خود و بهبود کیفیت زندگی بهد از حمله قلبی موفق باشید. قبل از هر اقدامی باید به اورژانس زنگ بزنید.

پرسنل اورژانس درمان را بلافاصله یعنی حتی قبل از رسیدن به بیمارستان شروع می کنند. اگر دچار ایست قلبی شوید، پرسنل اورژانس دانش و تجهیزات لازم و کافی را برای پشتیبانی و بازگرداندن ضربان قلب دارند. یکی دیگر از مزایای تماس با اورژانس و انتقال با آمبولانس به بیمارستان این است که فردیکه دچار حمله قلبی شده و توسط آمبولانس حمل می شود، بلافاصله به محض ورود به بیمارستان درمان مناسب را دریافت می دارد و پرسنل اورژانس بیمارستان به محض رسیدن آمبولانس درمان را شروع می کنند.

اگر قرص آسپرین در دسترس است یک عدد از آن را بخورید. به جای بلعیدن، بهتر است آن را بجوید. سپس صبر کنید تا پرسنل اورژانس برسند. اگر تنها هستید درب منزل را باز بگذارید، سپس بنشینید یا دراز بکشید تا آمبولانس برسد.

در صورت بروز علایم حمله قلبی چه کاری باید انجام داد؟

بسیاری از افراد در مراجعه به بیمارستان تاخیر می کنند، گاهی اوقات ۲ ساعت پس از وقوع نخستین علایم بالینی به بیمارستان می روند. برخی افراد امیدوارند که این علایم خود به خود برطرف شوند، برخی نمی خواهند که توسط یک علامت هشدار دهنده کاذب بی دلیل دست پاچه شوند و برخی می پندارند که حمله قلبی بیماری وحشتناکی است که درمانی ندارد و بسیاری از افراد هم از مزایای بیشمار درمان زودهنگام آگاه نیستند. هر چند این احساسات قابل درک می باشند، ولی بهتر است شما با نخستین نشانه های حمله قلبی درخواست کمک نمایید. به این ترتیب امکان درمان موثر و زودهنگام فراهم می شود.

اقدامات  ابتدایی لازم برای فرد دچار حمله قلبی را یاد بگیرید، در این صورت شروع سریع درمان ابتدایی حمله قلبی پیش از رسیدن پرسنل اورژانس امکان پذیر خواهد بود. قبل از همه، باید نشانه های هشدار دهنده حمله قلبی را یاد بگیرید. با پزشکتان درباره احتمال بروز حمله قلبی گفتگو کنید و درباره نحوه مقابله با حمله قلبی مشورت کنید. برای مثال اینکه آیا باید آسپرین بخورید و از نیترو گلیسیرین (قرص زیر زبانی) استفاده کنید. اگر شما در معرض خطر باشید با خانواده، دوستان و همکاران خود درباره نشانه های هشدار دهنده حمله قلبی و بهترین درمان ممکن صحبت کنید. بدانید که در نزدیکی شما چه کسی از نحوه احیای قلبی ریوی (CPR) اطلاع دارد تا درصورت لزوم از او کمک بگیرید. اگر دسترسی به اورژانس امکان ندارد، شماره تلفن مرکز فوزیت های منطقه خود را به حافظه تلفنتان بدهید (اعم از آتش نشانی، آمبولانس یا پلیس). آدرس نزدیکترین بیمارستان دارای خدمات ۲۴ ساعته به بیماری های قلبی را نیز یادداشت داشته نموده و آن را در دسترس قرار دهید. وقتیکه وارد اتاق اورژانس بیمارستان می شوید، پزشک و یا سایر پرسنل پزشکی ممکن است سوالاتی درباره علایم بالینی از شما بپرسند. اگر قادر به پاسخ باشید، اطلاعاتی که به آنها می دهید به درمان شما کمک خواهد کرد.

این پرسش ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • برای اولین بار چه وقت متوجه علایم شدید؟
  • در آن زمان مشغول انجام چه کاری بودید؟
  • آیا علایم ناگهانی به وجود آمدند، یا به تدریج ایجاد شده اند؟
  • آیا غیر از علایم اولیه یا علایم شدید، علایم دیگری هم داشتند؟
  • به ناراحتی خود بین ۱ تا ۱۰ چه درجه ای می دهید؟
  • امر.ز چه داروهایی مصرف کردید؟
  • معمولا چه دارو هایی مصرف می کنید؟

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

جای تبلیغ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *