۵ راهکار برای جلوگیری از وقوع حوادث در محل کار (بخش دوم)

ورزش
چندین دلیل برای ورزش کردن
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۵
سنگ های صفراوی ، علایم آن و دلایل آن
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۵
Show all
وقوع حوادث در محل کار

با بکار بردن ۵ راهنمایی ساده زیر از وقوع حوادث در محل کار جلوگیری کنید:

۱.همیشه از برنامه های امنیتی برای جلوگیری از وقوع حوادث در محل کار تبعیت کنید.

از آنجایی که کارفرمایان در کار مسئول حفظ سلامت کارکنانشان هستند لذا برنامه های امنیتی را باید ایجاد نمایند که کارمندان موظف به اجرای آن باشند و کارمندان نیز با پیروی و رعایت کردن از دستورات ایمنی که توسط کارفرمایان برنامه ریزی شده است می توانند از خطرات احتمالی در محل کارشان پیشگیری کنند.

۲.همیشه مراقب حوادث احتمالی باشید و آن را به مدیر مربوطه گزارش دهید.

همیشه کارگرانی هستند که منتظر وقوع یک فاجعه در محل کارشان می باشند، اما از دیدن و آگاه شدن در خصوص آن امتناع ورزیده و هم چنان به کارشان ادامه می دهند. مثلا اگر علائم هشدار دهنده ای در خصوص احتمال وقوع ریزش سقف یا حتی احتمال وقوع ریزش راه پله ها را دیدید، حتی علائم جزئی، حتما بلافاصله آن را به مسئول مربوطه گزارش دهید.

۳.غلایم و قوانین را جدی بگیرید.

مالکین شرکت ها میبایست علایم و قوانین را به منظور جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی به دیوارها طوری نصب نمایند، که توسط کارکنان قابل دیدن باشد. این پوستر ها باید در مناطقی که توسط کارگران کاملا قابل دیدن و خواندن باشد، نصب گردد.

۴.یک تیم عملیاتی اضطراری در بین کارگران سازماندهی شود.

مسئولیت این تیم کنترل کردن خطرار احتمالی در محل کار میباشد که ممکن است حوادث ناگهانی را به دنبال داشته باشد. همچنین آنها قوانین و مقرراتی را سازماندهی می کنند که در صورت حوادث احتمالی که ممکن است به کارگران آسیب برساند، رعایت شود.

۵.هرگز نسبت به امنیت و سلامتی کارکنان ریسک نکنید.

درست است که نفع بردن، اصل اساسی هر شرکتی است اما باید بدون ایجاد ریسک و خطر برای کارکنان باشد. مسئولین شرکت ها حتما باید وضعیت امنیتو سلامت کارکنان را در مقدمه کاری قرار دهند.

مقیاس های پیشگیرانه بسیار زیادی برای جلوگیری از خطرات هم برای کارکنان و هم برای کار فرمایان وجود دارد، با این حال هر کارگری که از دستورالعمل ها و قوانین که توسط کارفرما برنامه ریزی میشود، پیروی کند، به شدت از احتمال وقوع خطرات آسیب پذیر نسبت به خود خواهد کاست.

نوشته ی مرتبط: ۵ راهکار برای جلوگیری از وقوع حوادث در محل کار (بخش اول)

منابع:
۱. توسط جولیان هال/باز بینی در ۱۳۹۵.۴.۲
۲. ادعا های صدمه شخصی/باز بینی در ۱۳۹۵.۴.۲
۳. منبع موضوع :w w w. a b c a r t i c l e d i r e c t o r y .com

جای تبلیغ شما

دیدگاه ها بسته شده است