بیماری اگزما و راه های درمان آن
مهر ۵, ۱۳۹۴
میان وعده ای سالم برای قبل از ورزش
میان وعده ای سالم برای قبل از ورزش برگزینیم
مهر ۹, ۱۳۹۴
Show all

در روند تولید برنج قهوه­ ای تنها یک لایه­ ی بیرونی دانه­ ی برنج برداشته می­ شود که کمترین آسیب به ارزش غذایی دانه­ ی برنج است. هنگام تولید برنج سفید و تبدیل برنج قهوه­ ای به برنج سفید، ۶۷% ویتامین ب۳، ۸۰% ویتامین ب۱، ۹۰% ویتامین ب۶، نیمی از منیزیم، نیمی از فسفر ۶۰% آهن و همه­ ی فیبر موجود در دانه­ ی برنج از بین می­ رود[۱].

ارزش غذایی برنج قهوه ­ای

۱- غنی از سلنیوم

برنج قهوه­ ای غنی از سلنیوم می­ باشد که این ماده خطر ابتلا به بیماری­ هایی مانند سرطان، بیماری­ های قلبی و ورم مفاصل را کاهش می­ دهد.

۲- غنی از منیزیم

یک فنجان برنج قهوه­ ای ۸۰% از نیاز روزانه­ ی ما به منیزیم را تامین می­ کند. این ماده به سنتز چربی­ ها کمک می­ کند و برای سیستم عصبی و تولید مثل مفید است.

۳- غنی از روغن طبیعی

روغن های طبیعی برای متعادل نگه داشتن سطح کلسترول خون مفید هستند.

۴- کاهش وزن

فیبر موجود در برنج قهوه­ ای عمل گوارش را بسیار ساده­ تر می­ کند. همچنین برنج قهوه­ ای برای کسانی که مشکل یبوست دارند و به دنبال تنظیم عملکرد روده­ ی خود هستند، بسیار مفید است.

۵- غنی از آنتی ­اکسیدان­ ها

برنج قهوه­ ای همانند بلوبری و توت­ فرنگی غنی از آنتی اکسیدان­ هاست.

۶- کند آزاد کردن قند موجود در دانه­ ی برنج

برنج قهوه ­ای برای ثابت نگه داشتن سطح قند خون بدن بسیار مفید است.بنابراین بهترین انتخاب برای یک فرد دیابتی است[۲].

چگونه برنج قهوه ای را نگه داری کنیم؟

انتخاب برنج قهوه ای ارگانیک یک اصل بسیار مهم است. برنج قهوه ای به دلیل اینکه هنوز هم ویژگی های یک دانه ی روغنی را داراست، نسبت به برنج سفید بیشتر مستعد فاسد شدن است. بنابراین لازم است که در یخچال نگه داری شود و اگر در ظرف هایی که ماده غذایی را از جریان هوا محفوظ نگه می دارند،نگه داری شود به مدت ۶ ماه تازه می ماند[۱].

در مورد نگه داری برنج قهوه ای پخته شده نظرات متفاوتی وجود دارد که اکثر آنها ۴ الی ۷ روز را مناسب دانسته اند. اما بهتر است که برنج قهوه ای را به اندازه ی نیاز همان روز طبخ کنیم[۱].

سموم مختلفی تحت شرایط خاصی از جمله زمان، دما، رطوبت یا وجود قارچ ها می تواند در برنج قهوه ای تولید شوند. برخی قارچ ها می توانند یکی از آمینو اسیدهای موجود در برنج قهوه ای (تریپتوفان) را به اسید پیکولینیک آلفا تبدیل کنند. زمانی که این ماده بیش از حد در برنج تولید شود می تواند باعث ایجاد حساسیت در برخی افراد شود[۱].

چگونه برنج قهوه ای را آماده کنیم و بپزیم؟

همانند همه ی دانه ها قبل از پختن برنج، مخصوصا برنجی که به صورت فله ای خریداری شده، باید با آب در حال جریان به خوبی شسته شود تا از هر گونه آلودگی پاک شود. برای پختن برنج قهوه ای به ازای هر دو پیمانه آب در حال جوش ۱ پیمانه برنج اضافه می کنیم. زمانی که آب تبخیر شد شعله ی گاز را کم کرده و با دم کنی روی برنج را می پوشانیم. مدت زمان دم کشیدن برنج قهوه ای ۴۵ دقیقه است[۱].

۱- منبع یک: www.whfoods.com

۲- منبع دو: www.vegkitchen.com

جای تبلیغ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *