آب سیاه چشم را بیشتر بشناسیم
خرداد ۱۷, ۱۳۹۵
روزه دار دیابتی
دیابت و ماه رمضان برای روزه دار دیابتی
خرداد ۱۹, ۱۳۹۵
Show all
سیر

انتخاب عاقلانه ای  برای سلامت کامل، سیر و خواهر خوراکی آن، پیاز است. کتاب های زیادی درباره خواص آنتی بیوتیکی و کلسترول پایین سیر و مواد فعال آن به نام آلیسین نوشته شده است. سیر به دلیل طعم و مزه ای که به غذا می دهد، در سر تا سر دنیا مورد مصرف همه است. در بیشتر فرهنگ ها هزاران سال است آن را به طرق مختلف می پزند و عده ای آن را بابت خواص ضدباکتری و ضدویروسی و ضدقارچی توصیه می کنند. پزشکان یونان قدیم و روم، مانند بقراط و پلینی، سیر را برای رفع ناراحتی های تنفسی، کمبود انرژی، کاهش وزن و مداوای بسیاری ناخوشی های دیگر توصیه می کردند. در مکتوبات کهن بابلی ها و مصری ها و چینی ها، از خواص درمانی آن یاد شده است.

تحقیقات درباره سیر و پیاز

طبق آخرین گزارش موسسه ملی سرطان شناسی، میزان ابتلا به سرطان شکم در منطقه ای در ایالات جورجیای امریکا که در آنجا پیاز ویدالیا کشت می شود، به نسبت یک سوم از دیگر ایالات کشور کمتر است. تحقیقات نشان می دهد که دست کم هقتاد و دو نوع باکتری عفونی را می کشد، بخصوص باکتری هایی را که مسمومیت بوتولیسم، سل، اسهال خونی و اسهال را موجب می شود.

این خوراکی خوش بو باعث می شود باکتری های مفید در روده تشکیل شود، از بروز سرماخوردگی و بیماری های قلبی پیشگیری می کند و مانع رشد عفونت قارچی هم می شود. البته مکمل های متنوع آن در دسترس است، ولی به زنان توصیه می شود که از خودش استفاده کنند و به خوراکشان طعم و مزه دهند، یا تکه ای خام آنرا مثل قرص قورت دهند. این روش خیلی مفید است: قبل از خوردن سیر، ابتدا کمی جعفری بجوید و بعد یک حبه سیر تازه را ته زبانتان بگذارید و آن را همراه با جعفری جویده شده قورت دهید. آن را نجوید. این روش مانع از این می شود که دهانتان بو بگیرد. از این گذشته، چون سیر را نجویده اید، فرصتی است برای دستگاه گوارش که شیره آن را به بخش های مختلف ترشح کند، که کلی مفید است. در تحقیق هنوز ثابت نشده که قرص خواص مشابه سیر خالص را دارد. ترکیبات فعال در بخش های مختلف سیر خالص تاثیر دارد و کار خوبی را انجام می دهد. به عنوان مثال، مرکز تحقیقاتی دانشگاه استانفورد در زمینه پیشگیری از بیماری ها گزارش داده است که هیچ مدرک مشخصی در دست نیست که قرص تاثیری مشابه سیر خالص داشته باشد. زمانی سیر بیشترین تاثیر را دارد که خام جویده شود و با آنزیم های دهان در تماس باشد تا آلیسین ایجاد کند، که خود مانند داروست. به هر حال اگر خوردن این خوراکی برایتان سخت است، آن را همان طور که گفته شد با جعفری بخورید. مصرف این خوراکی سیستم ایمنی بدن شما را  تقویت می کند.

 

جای تبلیغ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *