اسید های چرب
تعادل در مصرف اسید های چرب ضروری
خرداد ۶, ۱۳۹۵
مقابله با استرس
مقابله با استرس و اضطراب
خرداد ۸, ۱۳۹۵
Show all
عوارض ناشی از گرما

در بخش نخست به معرفی وشناخت گرما در محیط کار پرداختیم .در این قسمت با عوارض گرما و راه های کنترل آن برای جلوگیری از عوارض ناشی از گرما در محیط کار آشنا می شویم.

عوارض ناشی از گرما

 عوارض ناشی از گرما به دو گروه طبقه بندی می شوند:

گروه اول عوارض خفیف که شامل سوختگی پوست و جوش های گرمایی می باشند.جوش های گرمایی به علت بسته شدن غدد عرق ایجاد می گردد.

گروه دوم عوارض شدید که (گرفتگی عضلانی) شامل کرامپ های گرمایی، گرما زدگی و ضعف گرمایی می باشد.

الف کرامپ گرمایی

این عارضه در کارگرانی که در محیط های گرم، کارهای بدنی سنگین انجام می دهند، انجام می دهند، دیده می شود. در قدیم این بیماری در کارگران سوخت انداز کشتی های جنگی و تجارتی که از ذغال سنگ استفاده می کردند گزارش شده است. این عارضه در کارگران معادن، کوره های ذوب فلزات، شیشه سازی و مزارع در مناطق گرم دیده می شود.

گاهی پیش از آغاز علایم مخصوص بیماری، کارگر به سردرد و سرگیجه خفیف دچار می شود ولی به هر حال آغاز کرامپ گرمایی ناگهانی بوده و با دردهای شدید ناگهانی، ابتدا در ماهیچه های دست و بازو و سپس در ماهیچه های پا و شکم شروع می گردد. علت اصلی ایجاد بیماری عرق زیاد و از دست دادن آب و الکترولیت های بدن بخصوص سدیم می باشد. البته بیماری های دستگاه گوارش و ضعف عوامل مساعد کننده می باشند.

برای درمان ابتدا شخص را از محیط گرم دور نموده و سپس به اومایعات نمک دار خورانیده می شود. ضمنا جهت پیشگیری در مشاغلی که خطر این بیماری وجود دارد، قرص های نمک در کنار آب سرد کن ها، جهت استفاده کارگران قرار داده می شود. البته در صورت وجود مقادیر کافی نمک در غذاها، نیازی به استفاده از قرص نمک نمی باشد.

ب گرمازدگی

آغاز بیماری گرمازدگی ناگهانی بوده و بیمار ناگهان بیهوش می گردد. پوست بیمار بسیار گرم و خشک، نبض تند و درجه حرارت مقعد در حدود۳۲ تا ۳۵ درجه سانتیگراد می باشد.علت بیماری ناتوانی مرکز تنظیم حرارت بدن در مغز به علت اثر مستقیم حرارت می باشد. برای درمان گرمازدگی در آغاز باید پوست را سریع خنک نمود و آن را مرطوب نگه داشت. برای این کار می توان فرد را در ملحفه یا حوله مرطوب و سرد قرار داد و یا بدن وی را با اسفنج خیس، مرطوب کرد و یا شخص را درون آب سرد غوطه ور ساخت.گرمازدگی یکی از علل شایع عوارض ناشی از گرما میباشد.

پ ضعف گرمایی

این عارضه، شروع بیماری بسیار آهسته بوده و بیمار از ضعف، خستیگی و سرگیجه شکایت می کند. معمولا علایمی چون اسهال و استفراغ نیز وجود دارد. پوست فرد مرطوب و درجه حرارت بدنش در حدود ۳۹.۵ درجه می باشد.برای درمان ضعف گرمایی تجویز محرک های قلبی و عروقی و تزریق سرم نمکی توصیه می گردد.

عوارض ناشی از گرما

روش های عمومی کنترل گرما در محیط کار

هدف از کنترل گرما در محیط های کار، فراهم نمودن محیطی مناسب برای کارگران است بطوری که قادر باشند بدون عمل تنش گرما در ان محیط بطور مداوم به کار خود ادامه دهند. روش هایی که به منظور کنترل گرما مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

کنترل گرما درمنبع تولید، تغییر فرایند یعنی جانشین نمودن منابع گرمازا با منابعی که گرمای کمتری تولید می کنند، تهویه عمومی، کنترل گرما در محل

کنترل گرما در منبع تولید

به منظور کنترل گرما درمنبع تولید از سه روش جداسازی، عایق کاری و استفاده از هودهای سایبانی استفاده می شود.

الف جداسازی

درموردفرآیند داغ که کنترل آنها مشکل است، عملی ترین شیوه جهت کاستن تماس با گرما و عوارض ناشی از گرما، جداسازی منبع گرما است. در این روش منبع گرما ممکن است توسط یک تیغه یا جداره مناسب از سایر قسمت ها جدا شود یا اینکه در یک محیط بسته جداگانه با شرایط ویژه قرار گیرد. همچنین می توان منبع گرما را در خارج از محیط کار قرار داد.

ب عایق کاری

در برخی موارد می توان ماشین یا کوره سوله گرما را توسط صفحات عایق کاملا احاطه نمود و سپس فضای محصور شده را تهویه کرد. مقبولیت این روش روز به روز در حال افزایش است.

ج هودهای سایبانی

یکی دیگر از روش های کنترل عوارض ناشی از گرما در منبع، نصب هودهای سایبانی در بالای کوره ها و تجهیزات داغ است. عمل مکش در این هودها بصورت طبیعی یا اجباری (مکانیکی) انجام می شود زیرا هوای گرم در حالت طبیعی به بالا صعود می کند.

 جایگزینی

یکی از راه های کنترل گرما، جانشنین کردن منبع یا منابع گرم زا با منبع یا منابعی است که گرمای کمتری تولید کرده و در عین حال به فرآیند تولید لطمه ای نمی زنند. بدیهی است در این حالت گرمای کمتری وارد محیط می شود نظیر تغییر کوره های ذوب سرباز به کوره های بسته.

تهویه عمومی

در فرآیند صنعتی، متداول ترین روش دفع  عوارض ناشی از گرما، رقیق نمودن هوای گرم محیط کار با هوایی است که دمای کمتری دارد.

کنترل در محل

هنگامی که شرایط کار به گونه ایست که امکان کنترل گرما در منبع تولید وجود نداشته باشد و یا اینکه وسعت و شکل ساختمان مسئله ساز بوده و یا محدودیت های هوای تازه وجود داشته باشد، کنترل های محدود و متمرکز در محل های کار از شیوه های موثر به شمار می رود. این نوع کنترل به دو طریق خنک کردن محلی و استفاده از لباس های حفاظت فردی صورت گیرد.

منبع: کتاب بهداشت حرفه ای / دکتر آرام گیر، دکتر علیرضا کوهپایی، دکتر تیمور الهیاری، دکتر ایرج علیمحمدی/ صفحات ۴۰ تا ۴۳ / بازبینی در ۱۳۹۵.۳.۵

جای تبلیغ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *