خواص پونه
خواص پونه و موارد درمانی آن
تیر ۷, ۱۳۹۵
پرتوها
پرتوها
تیر ۱۱, ۱۳۹۵
Show all
مویز

مویز نوعی خشکبار است که با خشک کردن انگور حاصل می‌شود. مویز نوعی کشمش است که از انگور شاهانی تهیه می‌شود.کشمش بیشتر برای انگور خشکیدهٔ کوچک استعمال می‌شود و مویز در انگور بزرگ. به حبه‌های درشت خشک شده انگور سیاه، “مویز” گفته می‌شود. این عضو خشکبار در واقع همان کشمش است که از نظر شکل ظاهری و رنگ با کشمش متفاوت، ولی از نظر خواص تا حد زیادی شبیه آن است.

این میوه شگفت انگیز بر اثر خشک شدن خواص خود را از دست نمی‌دهد و حتی اثر نیروبخش آن بیشتر می‌شود. سرشار از ویتامین‌های E، A، B و املاحی مانند کلسیم، فسفر و پتاسیم. دارای اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ است. بهترین و پرخاصیت‌ترین نوع آن، پرگوشت، کم‌دانه یا بی‌دانه است. ترکیبات سیاه یا قرمز رنگ موجود در آن از نوع آنتوسیانین و پلی‌فنولیک است که دارای خواص ضدسرطان و ضدآلزایمر هستند. مقدار زیاد آنتوسیانین موجب شده که ارزش مویز در مقایسه با انگور سبز و کشمش به مراتب بیشتر و کامل‌تر باشد. ترکیباتش اثر بسیار قوی در جلوگیری از بروز اختلالات بیماری آلزایمر دارند. هر چه میزان آنتوسیانین (عامل رنگ بنفش یا سیاه مویز) بیشتر باشد، قدرتش در جلوگیری از آلزایمر بیشتر می‌شود. ترکیبات موجود در آن می‌تواند از تصلب شرایین (سفت و سخت شدن رگ‌ها) و چسبندگی پلاکت‌های خون پیشگیری کند.

مویز در دوران بارداری

زنان به‌دلیل منع مصرف دارو در دوران بارداری دچار مشکلاتی می شوند. ضعف معده و ضعف هضم از مشکلات شایع در زنان باردار محسوب می‌شود. این میوه مقوی کبد بوده و موجب تقویت معده و افزایش قدرت هاضمه در زنان باردار می‌شود. عفونت دندان در دوران بارداری نیز از دیگر مشکلات شایع در زنان است که مصرف این میوه در وعده های صبحانه می‌تواند مانع از بروز آن شود.

مویز برای تقویت حافظه

مصرف این میوه موجب تقویت حافظه و پیشگیری از آلزایمر می‌شود. مصرف منظم آن به تعداد حدود ۲۰ عدد در روز، قبل از صبحانه، باعث تقویت حافظه می‌شود.

مویز برای بیماران دیابتی

بیشتر ترکیبات قندی مویز از نوع قند فروکتوز است که برای جذب در بدن به انسولین نیاز ندارد. از این روی مصرف کشمش و مویز به جای قند همراه چای، از قدیم به خصوص در افراد مبتلا به دیابت مرسوم بوده است. در سال‌های اخیر نیز عنصر کروم در ترکیبات انگور و فرآورده‌های آن یافت شده است که خود سبب پایین آمدن قند خون می شود.

البته انگور و فرآورده‌های آن قندهای دی ساکارید (به مقدار کم یا زیاد) نیز دارند که می‌تواند برای بیماران دیابتی خطرناک باشد. لذا افراد مبتلا به دیابت برای مصرف این میوه بایستی حتما با پزشک خود مشورت کنند و از زیاده روی در مصرف آن جدا خودداری نمایند.

خواص مویز در کاهش فشار خون

خوردن آن سبب کاهش فشار خون می گردد، همچنین مصرف منظم آن از تصلب شرایین پیشگیری نموده.، باعث انبساط و نرم شدن عروق خونی می شود. از دیگر خواص این میوه شگفت انگیز می توان به کاهش غلظت خون و جلوگیری از چسبندگی پلاکت های خون اشاره نمود، در نتیجه از لخته شدن خون جلوگیری می نماید.

منابع:

سایت ویکی پدیا

سایت نوآورد

 

جای تبلیغ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *