واریس ، ورم وریدی را بیشتر بشناسید
آبان ۲۵, ۱۳۹۴
غذاهای مجاز در دیابت نوع 2
غذاهای مجاز در دیابت نوع ۲
آذر ۴, ۱۳۹۴
Show all
پوست شل

زمانی که بعد از یک زمستان طولانی، سرانجام هوا دوباره گرم می شود و ما لباس های آستین کوتاه و خنک را از کمد بیرون می آوریم، زمان مناسب برای احیا عمومی بدن رسیده است. رسوباتی که در فصل سرد سال به مقدار زیاد انبار شده اند، ارگانیسم بدن را تحت فشار می گذارند و تبادل مواد را به مراتب کندتر می کنند. تصویر یک پوست شل و خسته وضعیت درون بدن را منعکس می کند. پیچیده شدن در لباس های ضخیم در طی ماه های طولانی پوست را تنبل، رنگ پریده و شکننده می نماید و وقتی که پوست وظایف خود را به عنوان یک عضو حمایت کننده، از دست می دهد و نه فقط هوا، بلکه نور هم به آن نمی رسد، شروع به پژمرده شدن می کند.

گردش خون را تحریک کنید

پوست شل و زرد کم رنگ و رنگ پریده اغلب نقص در گردش خون را هم نشان می دهد. برای این که پوست دوباره خوب گلی رنگ شود، شما می توانید بدن خود را قبل از دوش گرفتن صبحگاهی با یک برس حمام ماساژ دهید. این عمل گردش خون را تحریک می کند و بافت ها را بهتر با مواد مغذی و انرژی زا تامین می نماید. هم زمان پوست های شاخی شده (مرده) بع آرامی دور می شوند و منافذ آن برای نگه داری بعدی باز می شوند.

برنامه درمان اضطراری پوست شل

 • رفتن به یک سونا و استفاده از حمام بخار: گرمی و رطوبت تبادل مواد را بهتر می کنند و گردش خون را سرعت می بخشند و در ضمن رسوب زدایی را موجب می شوند.
 • با یک ماده آرایشی به آسانی می توان به مدت کوتاهی رنگ پریدگی زمستانی بازوها و پاها را پوشاند.

خیلی ساده یک کرم رنگی روی پوست بمالید و آن را به طور مساوی پخش کنید. بعد یک ردیف پودر لطیف بپاشید یا با اسپری ثابت کننده عمل کنید، تا آن را برای مدت طولانی تری نگه دارد.

تمیز کردن پوست بدن با پودر لوبیای آزوکی (Azuki):

تمیز کردن به روش ذیل یک شفافیت حریر مانند به پوست می دهد:

 • نصف فنجان برنج شلتوک نشده و نصف فنجان لوبیای آزوکی خشک را در آسیاب گندم خوب بسایید یا در یک آسیاب خوب خرد کنید.
 • پودر حاصله را در یک دستکش پارچه ای پر کرده، خیس کنید تا یک مایع شیری رنگ از آن بچکد. مایع را خوب به بدن بمالید و بعد دوش بگیرید.
 • با گیاه جینسینگ حمام کنید (گیاه با برگ های انگشتی و گل های سفید سبز رنگ که از ریشه های آن داروی محرکه استخراج می کنند).

ریشه گیاه جینسینگ در موطن آسیای خود از قرن ها پیش مورد توجه بسیاری بود. در کاربرد خارجی، پوست را خیلی عالی معطر می کند. فرآورده ذیل برای اضافه کردن به آب حمام جهت نگهداری بدن به روش کلاسیک در ژاپن مرسوم است:

 • چهار تکه کوچک ریشه گیاه جینسینگ را در یک لیتر آب آن قدر بپزید تا مایع به مقداری حدود یک چهارم لیتر کاهش یابد.
 • آن را از الک بگذرانید و ظرف محتوی عصاره را پوشانده، بعد از خنک شدن داخل آب حمام بریزید. مدت زمان مناسب برای حمام کردن بین بیست تا سی دقیقه است.

کارهایی که نباید انجام داد:

 • قرار گرفتن در مقابل آفتاب به طور منظم؛ با وجود این که پوست با این کار خوب برنزه می شود، ولی همزمان قابلیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.بنابراین پنجاه جلسه در سال برای این کار بیش ترین تعداد مجاز می باشد.
 • نیکوتین منافذ پوست را تنگ تر می کند و مانع تغذیه پوست با مواد غذایی می شود.
 • غذاهای سریع آماده شده و کنسروها تبادل مواد در بدن را تحت فشار قرار می دهند و هیچ گونه مواد غذایی به پوست نمی رسانند تا سالم بماند.
 • رژیم های سخت، بدن را از دریافت مواد آلی مهم مانند ویتامین A، B و آهن و روی محروم می کنند و در نتیجه پوست شل و پژمرده می شود.
 • نگرانی و اضطراب مانع گردش خون در سطح پوست بدن می شود و بدین طریق به چروک شدن ان منجر می شود.

منبع:

اوبربیل، کلاوس، و اولاران هوبر، و سیروس بابازاده خامنه. جوان بمانید. تهران:نشر پیدایش،۱۳۸۱. ISBN 964-349-081-5

جای تبلیغ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *