ویتامین D
ویتامین D را بیشتر مصرف کنید
خرداد ۲۳, ۱۳۹۵
تنقلاتی
تنقلاتی که شیرینی کمتری دارند
خرداد ۲۵, ۱۳۹۵
Show all
آب قاشق

یکی از گیاهان طب سنتی شرقی که از تمام این گیاه یا به نوعی از کلیه اندام گیاه استفاده می شود گیاه آب قاشق است. در ادامه به توضیح این گیاه ترکیبات، خواص، مضرات و طرز استفاده از این گیاه را تشریح میکنیم.

 ترکیبات شیمیایی

گیاه دارای ساپونین های تری ترپنوئید نظیر Asiaticoside، Brahmoside، Thankuniside، یک ماده سمی تند و تلخ به نام ولارین، آلکالوئید هیدروکوتیلین، اسانس روغن، سیتوسترول، تانن، مواد رزینی، ویتامین C می باشد.

خواص دارویی گیاه آب قاشق

به غیر از بهبود زخم، شاخ و برگ گیاه آب قاشق برای درمان بیماری های مختلف پوستی مانند جذام ، لوپوس، زخم های واریسی ، اگزما، پسوریازیس ، اسهال، تب ، آمنوره، بیماری های دستگاه ادراری تناسلی زن و نیز برای از بین بردن اضطراب توصیه می شود. [۱]

آب قاشق مقوی، مشهی، ضد رماتیسم، دیورتیک خفیف و ضد ورم می باشد.در هند از جوشانده قسمت های هوائی گیاه به عنوان یک ماده کمکی برای درمان بیماری جذام و بیماری های پوستی به ویژه اگزما استفاده می نمایند. از برگ به منظور تقویت حافظه، رماتیسم، خنازپر، آسم برونشیک، قولنج های شکمی، تب و از برگ های تازه در سالاد به منظور تقویت بدن و دیانتری اطفال استفاده می شود.

در کشورهای غربی به منظور تقویت عمومی، درمان رماتیسم حاد و مزمن، تشمع کبدی، ناراحتی های گوارشی، اگزما و سهولت بخشیدن به جریان گردش خون به ویژه قسمت های تحتانی بدن مورد استفاده قرار میگیرد. اخیرا برای این گیاه اثر پایین آورنده قند خون قائل شدند.[۲]

 

طرز استفاده

 

۵/۰ – ۵/۱ گرم پودر شده در روز، دم کرده آن به عنوان ضد رماتیسم دو بار در روز مصرف شود و به صورت کمپرس برای افزایش جریان خون در ماهیچه ها و تنتور برای تقویت حافظه۳۰ قطره سه بار در روز داخل آب مصرف شود.

 

مضرات

 

مصرف زیاد برگ ایجاد مسمومیت می نماید.[۲]

 

منابع:

[۱] Kashmira J. Gohil ، Pharmacological Review on Centella asiatica: A Potential Herbal Cure-all

[۲] دکتر ابولقاسم سلطانی، دایره المعارف طب سنتی گیاهان دارویی، جلد ۲

جای تبلیغ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *